Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Město připravilo nový projekt na podporu cestovního ruchu

Město připravilo nový projekt na podporu cestovního ruchu

Hradec Králové pravidelně podporuje turismus ve městě, ať už formou dotací různým subjektům, tak vytvářením vlastních zážitkových produktů.

Hradec Králové
29. června 2020 - 08:00

Spolu s destinačním managementem Hradecko odstartuje začátkem letních prázdnin nová kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí.

„Lev, který je symbolem projektu, se jmenuje Gustík, jeho jméno začíná stejně jako kdysi Hradec, tedy Gradec, a objasňuje tak písmeno G ve znaku města“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek.

Havárie osobáku se s posádkou auta nemazlila. Tři lidé zranění

Pro návštěvníky bude v rámci kampaně k dispozici brožura „Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem“, která bude doplněna o leták sloužící jako soutěžní karta pro sbírání samolepek v různých atraktivitách. Brožury budou k dostání ve všech informačních centrech města, letáky sloužící ke sbírání samolepek budou k dispozici jak v infocentrech, tak na všech zapojených atraktivitách.

„Při návštěvě vybraných míst, například Bílé věže, Labyrintu divadla Drak nebo Hvězdárny a planetária v Hradci, bude možné získat některou z podob lva Gustíka na samolepce. Po návštěvě osmi atraktivit a nasbírání příslušného počtu samolepek bude v informačním centru připravena pro sběratele odměna,“ doplňuje primátor.

Bližší informace o soutěži jsou uvedeny v letáku, návštěvníci se je také dozví na všech zapojených místech a na připravovaných webových stránkách gustik.cz.

Město Hradec Králové získalo opět titul Obec přátelská seniorům

V rámci podpory cestovního ruchu je město zapojeno v aplikaci Na kole i pěšky, která propaguje turistické cíle, cyklovýlety a tematické okruhy. Hradec také úzce spolupracuje v rámci svazků obcí Česká inspirace a Královská věnná města, kde se propagace nového produktu objeví. Novinkou letošního roku jsou mimo jiné prohlídky města zaměřené na tvorbu Josefa Gočára. Stále také probíhají prohlídky města pro děti nebo Bílé věže s královnou.

Více informací o projektech a podpoře cestování ruchu v Hradci Králové je možné nalézt na webových stránkách města nebo na stránkách informačních center ic-hk.cz a hkinfo.cz, kde je umístěn kalendář akcí kde je zde možnost rezervovat vstupenky jak na prohlídky tak na další akce.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)