Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Město se připravuje na možnou druhou vlnu koronaviru

Město se připravuje na možnou druhou vlnu koronaviru

Koncem uplynulého týdne se primátor Hradce Králové sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci.

Ilustrační foto
3. srpna 2020 - 08:00

Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a předzásobili se ochrannými pomůckami a desinfekčními prostředky. Město je v případě potřeby připravené pomáhat.

„Účast na tomto jednání byla skutečně velká, dorazili ředitelé z technických služeb, městských lesů, městské policie, dopravního podniku, Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, divadel a knihovny a mnoha dalších městských organizací a společně byli vyzváni, aby se dostatečně zásobili, a to zejména rouškami, respirátory nebo štíty a také samozřejmě desinfekčními prostředky a rukavicemi. V případě, že by měli s nějakou komoditou problém, jsme připraveni ihned pomoci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

V příštích týdnech budou městské organizace informovat o svých zásobách a možnostech, jak chránit své zaměstnance i občany.

Výsledky testovaných zaměstnanců magistrátu jsou negativní

„Opatrnost je zcela na místě a samozřejmě se v dalších krocích budeme řídit také pokyny Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje,“ dodal primátor.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)