Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Městský úřad v Jičíně pořídí videokonferenční techniku

Městský úřad v Jičíně pořídí videokonferenční techniku

Rada města schválila zakoupení videokonferenčního systému, který bude instalován do zasedací místnosti v 5.patře budovy v ulici 17.listopadu.

Ilustrační foto
8. května 2021 - 08:00

Především bude systém sloužit pro konzultace Odboru územního plánování, využít ho však budou moci i pracovníci jiných odborů. Vylepšena bude rovněž malá zasedací místnost v prvním patře budovy na Žižkově náměstí, kam bude pořízeno vysunovací plátno.

Koronavirové období umocnilo potřebu pořádat jednání online a videokonference se staly standardem, který jistě přetrvá i po překonání epidemie. Město na pořízení techniky uvolní částku 150 tisíc Kč. Do místnosti v bývalém Arisu v ulici 17. listopadu bude zakoupena webkamera Logitech RALLY PLUS system. Jde o plně profesionální techniku, běžně využívanou ve firmách, která umí například automaticky ostřit obličeje. Součástmi jsou webkamera, reproduktory, mikrofony a rozbočovače, které umožní snadné připojení notebooků. Dále město pořídí 65palcový monitor Samsung Business TV.

Jičín se uchází o lavičku Václava Havla

Do zasedací místnosti na Žižkově náměstí se zakoupí rolovací plátno s motorkem. V současnosti je místnost sice vybavena promítačkou, obraz se však promítá na bílou tabuli, a proto je jeho kvalita nedostatečná. Pořídí se plátno Elite Screens s úhlopříčkou 120 palců a s roletovým řešením. Jeho rozměry jsou 244 krát 183 centimetrů.

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.měú)