Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Muž, kterého napadla manželka musel vyhledat lékařské ošetření

Muž, kterého napadla manželka musel vyhledat lékařské ošetření

V uplynulém týdnu ve středu po poledni se na obvodní oddělení Smiřice dostavil 82letý muž, který oznámil, že byl minulý týden napaden svojí 73letou manželkou.

Ilustrační foto
14. června 2020 - 08:00

Žena ho prý po slovní rozepři fyzicky napadla tak, že ho mlátila a několikrát kousla do obou rukou. Muž si nejprve rány ošetřil sám, ale pak raději vyhledal lékařské ošetření.

Policisté incident kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití, který předali správnímu orgánu k vyřešení.

"Různé slovní i fyzické napadání mezi lidmi, kteří žijí ve společné domácnosti, řešíme poměrně často, ale fyzické napadení mezi manželi tak vysokého věku je opravdu ojedinělé, natož aby pachatelkou byla žena. V přestupkové rovině nedisponujeme tak podrobnými statistikami, ale například, když se jedná o trestný čin úmyslné ublížení na zdraví, tak jsme za loňský rok v celém Královéhradeckém kraji neřešili v kategorii nad 60 let žádnou ženu, pouze tři muže a letos zatím nad 60 let nikoho. V pozici obviněných převládají muži a to ve věku 20 - 29 let," říká por. Bc. Iva Kormošová, komisař PČR.

Majitelce, která utýrala své psy hrozí tříleté vězení

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:pčr)