Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Muž si pro sebe natankoval tisíce litrů nafty

Muž si pro sebe natankoval tisíce litrů nafty

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v minulém týdnu ukončil návrhem na podání obžaloby případ krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku.

Ilustrační foto
29. září 2020 - 08:00

Obviněný muž, jako bývalý zaměstnanec jedné pražské distribuční společnosti s pobočkou v Hradci Králové během jednoho roku v 133 případech použil neoprávněně tankovací kartu k natankování více jak 8,3 tisíce litrů nafty. Společnosti tak způsobil škodu za téměř 260 tisíc korun.

K nejasnostem ve vyúčtování přišla firma při hloubkové inventuře, kdy oznámila podezření na krádež karty, ke které mělo dojít v červenci loňského roku, a měla být zneužita jen v 82 případech. Policisté však následným šetřením, výslechy i prověřením bezpečnostních kamer u benzinových pump zjistili, že karta byla zneužívána již půl roku předtím a tím samým člověkem.Třiadvacetiletému muži, který při ukončení pracovního poměru nevrátil zaměstnavateli tankovací kartu, hrozí za trestné činy krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí, KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)