Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice eviduje 10 hospitalizací pacientů s COVID-19 denně

Nemocnice eviduje 10 hospitalizací pacientů s COVID-19 denně

Fakultní nemocnice Hradec Králové v průběhu února hospitalizovala zhruba 600 pacientů s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
4. března 2021 - 08:00

Fakultní nemocnice Hradec Králové v průběhu února hospitalizovala přibližně 600 pacientů s COVID-19, což je oproti lednu opět nárůst. Denní počet hospitalizovaných s COVID-19 v hradecké nemocnici se během měsíce pohyboval od 200 do 230 pacientů, počet pacientů na jednotkách intenzivní péče se v posledních týdnech pohybuje okolo šesti desítek. Nemocnice je stále hraně svých kapacit a v minulých týdnech bylo v několika případech nutné transportovat pacienty do jiných regionů. Celkem od začátku epidemie nemocnice eviduje téměř 2200 hospitalizací v souvislosti s COVID-19.

V posledních dnech FN HK eviduje více než 10 hospitalizací pacientů s COVID-19 denně, stále častěji se objevují pacienti mladšího věku, například pod 50 let, jejichž stav vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče.

„Zátěž na personál nemocnice je v posledních dvou měsících skutečně enormní, po podzimní vlně počty pacientů začaly stoupat po vánočních svátcích a od té doby se příliv pacientů příliš nemění. Kromě péče o covidové pacienty současně samozřejmě poskytujeme veškerou akutní péči. Všem zaměstnancům nemocnice chci za jejich nasazení poděkovat,“ řekl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Otevření dalších lůžkových kapacit pro pacienty s covidovou infekcí ve FN HK znemožňuje vysoký počet zaměstnanců, kteří jsou z různých důvodů nepřítomni. Počet v práci nepřítomných zdravotníků stále přesahuje tři stovky.

„Pozitivní je, že se díky oočkování zdravotníků daří snižovat počet případů COVID-19 mezi zaměstnanci nemocnice. Naočkována  je více než polovina zdravotníků, další čekají na možnost očkování po prodělaném onemocnění COVID-19,“ uvedl profesor Palička.

Vakcinační centrum Fakultní nemocnice za leden a únor použilo na očkování zdravotníků, seniorů a vysoce rizikových pacientů 17.000 dávek vakcíny Pfizer, Moderna a AstraZeneca, další tisíce vakcín nemocnice v rámci pilotního projektu poskytla praktickým lékařům.

„Kapacita očkování ve FN HK je odvislá od množství dodávaných vakcín. Intenzivně připravujeme další rozšíření našich očkovacích týmů, abychom byli po zvýšení dodávek vakcín schopni očkovat 30.000 lidí měsíčně,“ dodal ředitel Palička.Nemocnice v souvislosti s epidemií apeluje na veřejnost, aby dodržovala všechna platná nařízení, která pomáhají zabránit šíření viru a pomohou k snížení počtu hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Důrazně upozorňuje, že kvůli omezení rizika nákazy pacientů a zdravotnického personálu nadále platí zákaz návštěv pacientů ve FN HK.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,ralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fnhk)