Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu testování

Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu testování

Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu odběrných míst na Covid-19.

Ilustrační foto
6. října 2020 - 08:00

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 rozšíří od pondělí 5. 10. 2020 dvě z pěti odběrných míst v nemocnicích Královéhradeckého kraje provozní dobu na osm hodin denně, včetně víkendů. Odběrový stan náchodské nemocnice tak bude otevřen každý den od 8 do 16 hodin, trutnovské odběrné místo bude v provozu denně od 7 do 15 hodin. Trutnovská nemocnice od pondělí také znovu začne vyšetřovat i samoplátce.

Ostatní odběrná místa v krajských nemocnicích zůstávají v provozu pouze ve všední dny, a to v těchto časech:
Oblastní nemocnice Jičín 7:30 – 10:30
Nemocnice Rychnov nad Kněžnou 7:00 – 11:00
Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem 7:00 – 11:00

Na odběry je nutné se objednat na telefonním čísle uvedeném na stránkách nemocnice, a to jak v případě pacientů indikovaných lékařem či hygienickou stanicí, tak i v případě samoplátců. V případě vysoké vytíženosti odběrového místa je možné, že pacient nebude objednán na následující den, jak bylo dosud standardem, ale na některý z dalších dnů. Vyšetřování samoplátců je možné v náchodské a trutnovské nemocnici.

Všechna odběrná místa objednávají pacienty vždy do naplnění kapacity laboratoře. Vzorky zpracovávají mikrobiologické laboratoře v Oblastní nemocnici Náchod a Oblastní nemocnici Trutnov, dohromady disponují kapacitou 500 vyšetřených vzorků denně. Tato kapacita je ovšem dlouhodobě překračována, např. včera vyšetřily laboratoře téměř 700 vzorků, ve středu např. 800. Z tohoto důvodu nyní Zdravotnický holding KHK řeší přístrojové navýšení kapacity laboratoří.

Odběrové centrum COVID-19 prodlužuje provozní dobu

Obdobně také nemocnice průběžně navyšují počty vyčleněných lůžek pro Covid-19 pozitivní pacienty. Aktuálně disponují nemocnice v rámci holdingu celkem 42 standartními a 13 intenzivními lůžky, které dnes rozšíří náchodská nemocnice o dalších 11 ventilovaných lůžek, a to díky urychlenému nákupu plicních ventilátorů uskutečněném v dubnu letošního roku. Díky tomu, že nemocnice již disponuje přístroji, které měly být podle původního plánu pořízené až do nově vystavených pavilonů, může nyní oddělení ARO zajistit péči o Covid-19 pozitivní pacienty, kterých zejména v náchodském okrese rychle přibývá.

Město Hradec Králové obnovuje pomocné telefonní linky

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Lucie Chytilová, mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch. zhkhk)