Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Nová výstava v muzeu by mohla být hotová na jaře

Nová výstava v muzeu by mohla být hotová na jaře

Koncem července vypsalo město Hradec Králové výběrové řízení na zhotovitele nových expozic ve druhém a třetím patře v Muzeu východních Čech, které by mělo být ukončeno ještě během prázdnin.

Muzeum východních Čech
8. srpna 2020 - 08:00

Vysoutěžený dodavatel zajistí do muzea stálé expozice včetně osvětlení, AV a IT techniky. Předpokládaná hodnota zakázky se odhaduje na zhruba 15 milionů korun a její dokončení se předpokládá na jaře příštího roku.

Do 28. srpna mohou uchazeči podávat své přihlášky do výběrového řízení. „S vysoutěženým dodavatelem by měla být ještě v září podepsána smlouva, práce by pak měly být dokončeny na jaře příštího roku. Předmětem zakázky je provedení a dodávka stálých expozic ve druhém a třetím patře muzea. Dojde ke zpracování dílenské dokumentace, výrobě, dodávce, montáži a kompletaci celé výstavy, a to včetně osvětlení a moderní audiovizuální a počítačové techniky,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku Věra Pourová.


Před vypsáním výběrového řízení absolvovalo město také předběžné tržní konzultace, na základě kterých proběhla revize projektové dokumentace.

Město již má finance na projekt Pajkrovy flošny

Podle odhadů by měla zakázka vyjít na přibližně 15 milionů korun, město ale plánuje využít dotaci. „Z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu jsme již získali dotaci ve výši necelých 75 milionů korun, kterou jsme z části použili na dofinancování rekonstrukce budovy muzea. Zbývajících necelých 14 milionů bychom rádi využili právě na realizaci dvou stálých městských expozic,“ říká náměstkyně pro oblast dotací Monika Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)