Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

O víkendu vyjedou první cyklobusy

O víkendu vyjedou první cyklobusy

Od soboty 29.5. budou každý víkend milovníky cyklistiky ve východních Čechách převážet speciální cyklobusy společnosti Busline na tradičních trasách z Hradce Králové na Špindlerovku a do Deštné v Orlických horách.

Cyklobus
27. května 2021 - 08:00

V provozu bude také linka ze Dvora Králové do Náchoda, z Jičína do Prachovských skal, na hrad Kost, či do Turnova. Tuto sobotu vám kola poprvé přepraví i známý „Krkobus“, a to mezi Harrachovem a Pomezními Boudami.  

Krkonoše
Z Hradce na Špidlerovku - Pokud se budete chtít vypravit z Hradce Králové na Špindlerovku, buďte na s kolem na terminálu ráno v 7 hodin. Zastávek je cestou hodně, takže si můžete přistoupit, nebo naopak vystoupit, třeba i na Kuksu, v Hořicích anebo ve Vrchlabí. A samozřejmě nejenom s kolem.

Z Harrachova na Pomezní Boudy -“Krkobus” Buslinu bude letos vyjíždět z Harachova na Pomezní boudy ráno v 7:45 se zastávkami v Rokytnici, Jilemnici – Vrchlabí – Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou. Kvůli opravě mostu však cyklobus nebude letos zajíždět na Benecko. Zpět z Pomezek do Harrachova bude cyklobus vyrážet odpoledne 16:50. O letních prázdninách.

Orlické hory
Z Hradce se můžete s kolem vypravit i do Deštného v Orlických horách, a to každý víkendový den v půl osmé ráno. Opačným směrem pak cyklobus vyráží v 10:00. A trasu rozhodně nemusíte jet celou. Autobus totiž staví například i na Rozkoši, takže si lze udělat pěkný výlet v okolí vodní nádrže a odpoledne se zase autobusem vrátit.Český ráj
Kolo vám od této soboty přepraví speciální autobusy Busline i na trase z Jičína do Turnova a samozřejmě i v opačném směru. Autobusy jedou dvakrát za den, takže si výlet na kole můžete naplánovat na ráno i odpoledne, a to z těchto zastávek: Jičín – Prachov – Troskovice – Hrubá Skála – Vyskeř – Turnov.  Tras po Českém ráji je ale víc, a tak doporučujeme podívat se na stránky Buslinu.

Kostel sv.Anny v Holešově sloužil řádu trinitářů

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Radovan Vrátný, konzultant BusLine

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:rv busline)