Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Od července začne město vyplácet podnikatelům miliony korun

Od července začne město vyplácet podnikatelům miliony korun

V reakci na koronavirovou pandemii vznikl v Hradci Králové program Antivirus, který má za cíl snížit její dopady. Jedním z opatření bylo také vyplacení peněžité pomoci do výše až 25 tisíc korun hradeckým podnikatelům.

Ilustrační foto
1. července 2020 - 08:00

Na hradecký magistrát dorazilo 412 žádostí, z nichž 96 muselo být vyřazeno, jelikož žadatelé nesplňovali stanovené podmínky. Rada města již schválila 52 žádostí v hodnotě 723 tisíc korun, zbylých 264 za více než 6,5 milionu korun dnes odsouhlasilo zastupitelstvo.

„Vyhradili jsme 10 milionů korun určené na pomoc hradeckým podnikatelům. Podařilo se nám tuto částku správně odhadnout, jelikož na všechny žadatele, kteří splnili podmínky, se dostane. Rozdělíme více než 7,5 milionu korun a navíc nám ještě zbyde necelých 2,5 milionu korun,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. S vyplácením finanční pomoci město začne v červenci.

Tuto finanční pomoc jsme cílili především na drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají sídlo a provozovnu v Hradci Králové a během nouzového stavu museli z důvodu vládních nařízení uzavřít své provozovny,“ říká primátor.


Žadatelem mohla být pouze právnická nebo fyzická osoba, která zaměstnává méně než deset osob a také musí mít například nepřerušenou podnikatelskou činnost. „Bohužel jsme museli vyřadit takové žadatele, kteří byť v Hradci Králové mají provozovnu, tak zde nemají sídlo. Vyhovět jsme nemohli ani těm, kteří nebyli zapsáni v živnostenském rejstříku,“ dodává primátor.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)Nejčtenější