Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Policisté se zaměřili na přetížené kamiony

Policisté se zaměřili na přetížené kamiony

Právě přetížení kamiony jsou zdrojem poškozování pozemních komunikací a v neposlední řadě jsou potencionální hrozbou pro ostatní účastníky v silničním provozu. 3 pokuty za 150 tisíc korun.

Nízkorychlostní kontrolní vážení
22. ledna 2022 - 08:00

Policisté z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství na dálnici D11 při dohledu nad silničním provozem si vytipovali zřejmě 3 přetížené nákladní soupravy vezoucí dřevní kulatinu, které se rozhodli zkontrolovat. Právě řidiči kamionů převážející dřevo jsou častými přestupci v dopravě, když překročí největší povolenou hmotnost silničního vozidla a největší povolenou hmotnost na nápravu a na skupinu náprav silničního vozidla.

Spící řidič v křižovatce začal po probuzení policistům ujíždět

Policisté nejprve řidiče předepsaným způsobem zastavili a poučili je o tom, aby je následovali do prostor, kde bude následovat nízkorychlostní kontrolní vážení jejich vozidel. Všichni 3 cizinci policisty následovali, ale samotnému kontrolnímu vážení se odmítli podrobit. Následně jim tedy policisté v příkazním řízení uložili každému  50 tisícovou pokutu a zakázali jim další jízdu.

Právě přetížení kamiony jsou zdrojem poškozování pozemních komunikací a v neposlední řadě jsou potencionální hrozbou pro ostatní účastníky v silničním provozu.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Šárka Pižlová DiS., komisař, Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.






(jv.kralovehradeckenovinky.cz,foto:pčr)



Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%