Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Populární rekonstrukce bitvy u Hradce Králové se neuskuteční

Populární rekonstrukce bitvy u Hradce Králové se neuskuteční

Herec Václav Vydra na svém koni se v plánované roli saského korunního prince Alberta letos s nepřítelem neutká.

Rakouské dělostřelectvo v palbě
29. dubna 2020 - 08:00

Populární rekonstrukce bitvy u Hradce Králové 1866 se poprvé po 28 letech neuskuteční. Mezinárodní reenactingový festival Königgrätz 1866, stejně jako všechny hromadné akce pro veřejnost, musí letos přistoupit k zásadním redukcím v programu.

Opatření v souvislosti s epidemií Coronaviru omezující shromažďování většího počtu osob spolu s nemožností účasti zahraničních účastníků a návštěvníků, nedovoluje organizátorům připravit program v plánované podobě. V letošním roce to mělo být důstojné připomenutí úlohy saského korunního prince Alberta v bitvě u Hradce Králové 1866. Návštěvníci tak bohužel přijdou o dvě divácky nejatraktivnější části programu - Dostaveníčko v roce 1866 v Hradci Králové a bitevní scénu na Chlumu.


Nicméně organizátoři festivalu výroční akce se nevzdávají a budou se snažit zachovat ty části programu, u kterých bude možno splnit limity v aktuálních omezeních platných začátkem července. To znamená, že pietní a vzdělávací část projektu zůstane zachována spolu s omezenou účastí vojáků v historických uniformách. Vzhledem k neustálému vývoji omezujících opatření nebude letos k dispozici tištěná propagace. Informace budou k dispozici pouze na webu a Facebook stránce projektu.Aktuální vývoj programu sledujte na webu a Facebook stránce projektu.

Akce se konají za podpory Statutárního města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Radek Balcárek, ředitel projektu Königgrätz 1866 - International Reenacting Festival, Garda města Hradce Králové z.s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:o.littera)