Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Předseda společenství si přivlastnil statisíce ze společné pokladny

Předseda společenství si přivlastnil statisíce ze společné pokladny

V těchto dnech vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové obvinil z trestného činu zpronevěra 60letého muže.

Ilustrační foto
16. května 2021 - 08:00

Muž si v pozici předsedy společenství vlastníků jednotek jednoho panelového domu na Moravském Předměstí v Hradci Králové přisvojil ze společných peněz SVJ více než 1,3 miliónu korun. Peníze vybíral postupně a vykazoval je jako dotaci pokladny. Trestní oznámení podali vlastníci jednotek, kteří pojali podezření na prapodivné fungování SVJ, kdy následně zjistili, že na společném účtu mají jen necelou stokorunu.

Z vyšetřování vyplynulo, že muž byl předsedou v domě již od roku 2003, kdy vykonával svou funkci spolehlivě. Před necelými deseti roky si však začal brát krátkodobé půjčky, čímž se dostal do tzv. dluhové spirály. Jelikož už své závazky nedokázal hradit, začal k jejich splácení používat peníze z pokladny SVJ. Obviněnému muži, který je stíhán na svobodě hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

Zvonice v Krupce plnila i fortifikační funkci

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)