Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Příprava výstavby v lokalitě Kasárna v Jičíně pokračuje

Příprava výstavby v lokalitě Kasárna v Jičíně pokračuje

Město Jičín vypisuje zakázku na technický dozor v lokalitě Kasárna.

Kasárna
11. ledna 2022 - 08:00

Rada města schválila podklady pro veřejnou zakázku na technický dozor stavebníka a koordinátora BOZP během stavebních prací na infrastruktuře v lokalitě Kasárna. Jedná se o nezbytný krok pro zahájení výstavby. Město Jičín chce v lokalitě vybudovat veřejná prostranství, komunikace a podzemní infrastrukturu, aby mohlo nabídnout ke koupi parcely pro výstavbu rodinných domů.

Finanční náklady za technický dozor a BOZP, a potažmo celé náklady za vybudování infrastruktury, budou známy až po vyhodnocení veřejných zakázek. Již nyní je jasné, že půjde o jednu z největších investičních akcí města Jičína v jeho novodobé historii, kdy celkové náklady přesáhnou dvě stě milionů korun. Zatímco zakázka na technický dozor a BOZP bude teprve vypsána, zakázka na stavební firmu již probíhá. Financování celé akce již schválilo Zastupitelstvo města a Jičín si k tomuto účelu nechá zřídit úvěr. Také poptávkové řízení na úvěr již probíhá. Velká část nákladů se vrátí z prodejů parcel, o jejichž zahájení bude město Jičín v předstihu informovat.

Správa nemovitostí města Jičína stanovila cenu tepla

Parametry veřejné zakázky na technický dozor stavebníka a koordinátora BOZP jsou nastaveny tak, že padesát procent váhy bude představovat nabídková cena a třicet procent zkušenost. Zbývajících dvacet procent bude uděleno na základě rozhovorů s uchazeči. Pokud popsané zakázky půjdou dle plánu, zahájení stavebních prací v lokalitě Kasárna lze očekávat v březnu letošního roku.


Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)