Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Prvním novorozeným občánkem Hradce v roce 2022 je Kilian Trnka

Prvním novorozeným občánkem Hradce v roce 2022 je Kilian Trnka

Prvním občánkem města Hradce Králové v roce 2022 je chlapec Kilian Trnka, který se narodil 1.ledna v 9.24 hodin. Váží 3,4 kilogramů a měří 51 centimetrů.

Ilustrační foto
5. ledna 2022 - 08:00

Kilian se narodil jako druhé novoroční miminko v hradecké fakultní nemocnici, ale první s trvalým pobytem v Hradci Králové. Spolu s maminkou jsou oba v pořádku.

S ohledem na situaci kolem koronaviru a platný zákaz návštěv ve fakultní nemocnici primátor letos maminku s miminkem v porodnici navštívit nemůže. „Jako primátor mám začátek roku obvykle spojený s krásným zážitkem přivítání našeho prvního občánka přímo v porodnici, bohužel i letos budeme muset setkání s prvním hradeckým miminkem a s rodiči odložit. Přeji mu i mamince hodně zdraví a sil nejen do nejbližších dnů,“ uvádí primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Malý Kilian jako první občánek města dostane od radnice finanční dar ve výši pěti tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř třinácti tisíc korun, kterou obdrží až při slavnostním vítání občánků v dubnu. Na tomto symbolickém obřadu, které se pravidelně koná v Divadle Drak, dostávají miminka domovský list, drobné dárky a stříbrnou pamětní minci, pouze první miminko  narozené v novém roce dostane zlatou.  

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)