Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Řidiči MHD už testují, úředníci začnou příští týden

Řidiči MHD už testují, úředníci začnou příští týden

Magistrát města se od pondělí 15. března připojí k povinnému testování zaměstnanců. Kromě něj se do antigenního testování zapojily také městské organizace, jako jsou dopravní podnik nebo technické služby.

Magistrát města Hradec Králové
12. března 2021 - 08:00

Městská policie ho zahájí v následujících dnech. Povinné testování státních zaměstnanců oznámila v pátek vláda ČR. Výjimku mají pouze ti, kteří pracují z domova.

„Antigenní testování na přítomnost koronaviru bude v následujících týdnech pravidelně podstupovat více než 400 zaměstnanců úřadu. Během tohoto týdne jsme zajistili potřebnou dodávku testů, pořizujeme jak klasické z kraje nosu, tak ty ze slin,“ vysvětluje tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová. Zaměstnanci magistrátu nyní tam, kde to je možné, využívají práci z domova, během které povinné testování zatím není nutné. „Výjimku mají pouze ti, o kterých to příslušné mimořádné opatření stanoví, například právě ti, kteří tráví svou pracovní dobu na home office,“ doplňuje tajemnice.

O něco dříve než magistrát začal s testováním například dopravní podnik. Jeho pracovníci, kterých čítá více než 370, se již od pátku testují prostřednictvím testovací sady s výtěrem z kraje nosu.

„Ještě před tím, než jsme měli povinnost se testovat, jsme sehnali několik tisíc testů, které mohou ukázat výslednou hodnotu již do 20 minut. Testovat budeme většinou jednou za týden,“ říká ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové.V minulém týdnu zahájily testování svých zaměstnanců také Technické služby Hradec Králové. Městská policie by měla testování strážníků zahájit během následujících dnů.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)