Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Sady architekta Lisky by se měly dočkat revitalizace

Sady architekta Lisky by se měly dočkat revitalizace

Sady architekta Lisky představují významnou plochu zeleně v centru města.

Sady architekta Lisky
22. října 2020 - 08:00

Městský park Sady architekta Lisky v hradeckých Lipkách vznikl ve třicátých letech minulého století. Vzhledem k jeho současnému stavu vedení radnice připravuje revitalizaci této veřejné zelené plochy nacházející se v městské památkové zóně mezi Sborem kněze Ambrože a druhým městským okruhem. Rada města rozhodla o zadání studie, která nastaví celkovou koncepci a postupy zásahů do území. Výsledkem bude obnova porostů a alejí, úprava zpevněných a pobytových ploch, osvětlení a vybavení mobiliářem.

„Sady architekta Lisky představují významnou plochu zeleně v centru města. Nacházejí se v památkové zóně, a proto je třeba k nim s tímto ohledem přistupovat. Rádi bychom v rámci jejich celkové revitalizace zkvalitnili nejen zeleň a městský mobiliář, ale zejména vylepšili pobytové plochy. Mělo by zde být vytvořeno moderní a příjemné prostředí pro relaxaci a trávení volného času,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha.

Předpokládaná hodnota studie, jejíž součástí bude také stavebně-historický průzkum, je 200 tisíc korun včetně DPH. Zadána by měla být v několika následujících týdnech. „Revitalizace území by měla probíhat v několika etapách, nejprve bychom měli začít s obnovou zeleně, a to už v příštím roce. Celková revitalizace území by nás měla hrubým odhadem vyjít na přibližně čtyři miliony korun,“ dodává náměstek Bláha.

Revitalizace okolí hradeckého zimního stadionu je v plném proudu

Městský park vznikl mezi lety 1932–1933 za účelem vyplnění otevřených domovních bloků založených dle Gočárova plánu. Architekt Oldřich Liska byl jedním z významných architektů, kteří se podíleli na realizaci jednotlivých domů blokové zástavby mezi ulicemi Střelecká – Mánesova – Ambrožova . Sady podle něj dostaly jméno v roce 1992.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)