Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Smartíci a Renaulty míří do Jičína

Smartíci a Renaulty míří do Jičína

Majitelé vozidel Smart a Renault se nezávisle na sobě dostaví na sraz do Jičína. Rada města schválila žádosti a s pořadateli uzavře smlouvy o spolupořadatelství. Účast města spočívá v poskytnutí záboru veřejných prostranství.

Jičín
2. června 2021 - 08:00

Sraz majitelů vozidel Smart organizuje Petr Kratochvíl, který se obrátil se žádostí na Městský úřad Jičín. Sraz se uskuteční dne 12. června v čase od 8.30 do 11.15 na severozápadní části Valdštejnova náměstí. Vozidla na náměstí přicestují ulicemi Nerudova a Fortna, aby řidiči nerušili probíhající sobotní trhy. Heslem akce je „Do Českého ráje, cesta Smartová je“. Dle pořadatele není Smart auto, nýbrž diagnóza a do Jičína by mělo přicestovat na pětadvacet tímto syndromem zasažených občanů. Věříme, že Smartíci vyvolají slibované kouzlo, totiž zájem i úsměvy na tvářích.

Jičín má pravidla pro zapůjčení nových mobilních panelů

Rada města také schválila uzavření dohody o spolupořadatelství s Renault Car Clubem v AČR, a to pro plánovanou hromadnou vyjížďku dne 5. června 2021. Majitelé aut využijí jižní část Valdštejnova náměstí v čase 13.00 až 15.30. Také tito organizátoři zaslali městskému úřadu žádost o spolupořadatelství. Uvedený čas využijí účastníci na prohlídku města, a pokud to bude možné, tak i na oběd a občerstvení.

Předpokládaný počet vozidel je čtyřicet, jejich stáří je od šedesátých do devadesátých let. Čas je zvolen tak, aby se sraz uskutečnil po skončení sobotních trhů. Dle pořadatelů jde v pořadí už o devátý sraz Renaultů.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)