Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Sousedská slavnost v srdci Sukových sadů

Sousedská slavnost v srdci Sukových sadů

Již druhým rokem se Komise místní samosprávy Pražské předměstí sever připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak!

Slavnosti
14. září 2021 - 08:00

Po loňském testovacím ročníku se Sukovy sady opět otevřou sousedskému sdílení s bohatým doprovodným programem. Sobotu 18. září odstartuje ve 13:30 debata na téma rolí komisí místní samosprávy a aktivního sousedství. Milými hosty budou pan Marcel Kraus, který je předseda spolku Senioři Hradec Králové a člen KMS Roudnička a zároveň je jedním z nejaktivnějších organizátorů komunitních aktivit zdola. Dále pak Markéta Kunešová, vedoucí komunitních programů Nadace Via, ve kterých pracuje od roku 2009 a sama se komunitních aktivit účastní i v pražských Kbelích, kde bydlí. Představí se i Jirka Beran, spoluzakladatel spolku Pardubická KOZA, který se v Pardubicích snaží rozvířil poněkud stojaté vody komunitního zahradnictví a kompostování.

Po vydatném diskuzním obědě rozezní sady fusion rockové trio 2+1 Jam band, následovat budou divoké kroky a rozvlněné boky v rytmy tanečního studia Bonstep. Se sady přímo sousedí Základní umělecká škola Habrmanova, která pro návštěvníky chystá výtvarné workshopy a také hudební vystoupení kapely složená z jejich žáků. Po loňském ročníku se stali legendou sokolové a sokolky z Pražského předměstí, kteří pro vás i letos chystají tématické taneční vystoupení. Novinkou na programu je autorské čtení literátů ze sousedství. Úryvky ze svých knih přednesou Jiří Studený a cestovatel Jaroslav Dršata. K soumraku zahraje členka hradecké Filharmonie Anna Kellerová, svůj sólový koncert pro kontrabas a jeden hlas. Na rozloučenou vám vítr do plachet přidá hard-rock bluesová kapela Wooden ships.Po celou dobu bude na místě slané i sladké dobroty z To je pekárna a nejlepší pivo na pražském z rodinného pivovaru 713. Akce se koná pod záštitou Komise místní samosprávy Pražské předměstí - sever.Kralovehradeckenovinky.cz informovala Aneta Kohoutová,KMS - Pražské předměstí sever.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:kms)