Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Správce stavby fotbalového stadionu odmítl podepsat smlouvu

Správce stavby fotbalového stadionu odmítl podepsat smlouvu

Vybraný správce stavby fotbalového stadionu odmítl podepsat smlouvu, přípravy tendru na stavební firmu ale pokračují.

Ilustrační foto
24. dubna 2020 - 08:00

V úterý 14. dubna rada města schválila správce stavby fotbalového stadionu za 7,8 milionu korun bez DPH. Společnost IKO INVEST s.r.o. měla pracovat na kontrole zadávací dokumentace včetně požadavků města a také vykonávat technický dozor a koordinační činnosti při realizaci stavby. Firma však v týdnu městu oznámila, že s městem smlouvu neuzavře. Město nyní zvažuje, jak dále v případě tohoto výběrového řízení postupovat, rozhodnuto by mělo být ke konci příštího týdne. Výběrové řízení na zhotovitele stavby stadionu by zatím nemělo být ohroženo.

„Jedná se o velmi nestandardní a neseriózní přístup, kterým firma nejen zkomplikovala celou situaci, ale také přidělala práci řadě lidí, kteří na přípravách stavby fotbalového stadionu usilovně pracují,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha s tím, že je zaskočen především důvodem odstoupení vítězného subjektu. „Zájemci, kteří se hlásí do takového výběrového řízení, znají znění návrhu smlouvy, která se bude podepisovat, a mohou k ní podávat připomínky. Společnost IKO INVEST, která vyhrála výběrové řízení na správce stadionu, měla smlouvu dostatečně dlouho k dispozici a v průběhu lhůty pro podání nabídek nevznesla žádné připomínky ani námitky. Nakonec podala nabídku, jejíž součástí je i podepsaný návrh smlouvy. Avšak po schválení výběru radou města oznámila odstoupení z výběrového řízení s tím, že ke smlouvě má výhrady a nepodepíše ji,“ vysvětluje Bláha.


Město nyní zvažuje varianty, jak dále v tomto výběrovém řízení pokračovat. „Máme nejméně čtyři možnosti, jak postupovat. Výběr optimální varianty a její vyhodnocení bude probíhat v příštích dnech. Správce stavby je sice úzce propojen s tendrem na stavbu fotbalového stadionu, výběrová řízení však mohou běžet paralelně. Na přípravách tendru na stavební firmu pokračujeme, termín jeho vyhlášení zatím zůstává, tedy v červnu,“ dodává Bláha.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)