Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Staň se prvodárcem a daruj krev ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové

Staň se prvodárcem a daruj krev ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové

Nadační fond Naděje pořádá na Transfuzním oddělení FN HK akci pro prvodárce krve.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
4. června 2020 - 08:00

Nadační fond Naděje v rámci projektu 450ml Naděje pořádá na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové 10. června 2020 akci nazvanou Staň se prvodárcem a daruj krev ve FN HK. Tato náborová akce se při příležitosti Mezinárodního dne dárců krve v hradecké nemocnici uskuteční již potřetí.

Prvodárci mohou dorazit na odběry ve středu od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00 hodin, patronem odběru bude dvojnásobný mistr světa v kulturistice Pavol Jablonický, který bude na místě, a český fotbalový brankář Tomáš Koubek, který věnuje podepsaný dres, rukavice a kartičky. Díky sponzorům získá jeden z dárců zapůjčení automobilu na víkend, další let balonem a připraveny jsou také drobné dárky.

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové každý rok potřebuje získat tisíc prvodárců, kteří nahrazují dlouhodobé dárce, kteří s odběry končí kvůli vysokému věku či nevyhovujícímu zdravotnímu stavu.

„Věřím, že akce bude úspěšná stejně jako v loňském roce, kdy jsme díky ní získali 25 nových dárců a dárkyň. Krev mohou poprvé darovat zdraví lidé mezi 18 a 60 roky, bližší informace o podmínkách a omezeních v souvislosti s dárcovstvím krve najdou zájemci na www.fnhk.cz/transf,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček.Na Transfuzním oddělení FN HK se ročně uskuteční více než 18.000 odběrů plné krve a 15.000 plazmaferéz. Oddělení odebraný materiál zpracovává, vyšetřuje a následně transfuzní přípravky dodává pacientům nemocnice.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fnhk)