Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Stavba lávky přes Labe v Hradci Králové získala novou šanci

Stavba lávky přes Labe v Hradci Králové získala novou šanci

Do výběrového řízení na její výstavbu se přihlásili tři zájemci. Výsledek tendru by mělo ještě na konci června projednat zastupitelstvo.

Vítězný návrh
25. června 2020 - 08:00

Případný vybraný zhotovitel bude moci se stavebními pracemi na nové lávce začít ale až na podzim příštího roku, jelikož do té doby budou v místě stavby pokračovat práce na dokončení budovy ČSOB.

„Zatím nemůžeme zveřejnit informace o výši cenových nabídek, již teď ale víme, že zájem je a k určitému posunu došlo. Ke konci příštího týdne se sejde výběrová komise, která nabídky zhodnotí a posoudí. Finální cenu budeme moci zveřejnit až doporučení hodnotící komise projednají orgány města,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.Samotná stavba lávky by v případě úspěšného výběru firmy a podpisu smlouvy ale mohla být zahájena nejdříve na podzim příštího roku, jelikož do té doby bude v lokalitě Aldis pracovat ČSOB na dokončení své budovy. Na místě také probíhá bourání jedné ze dvou teras u kongresového centra Aldis, která ustoupí dostavbě nové budovy ČSOB.

„Práce na stavbě nové administrativní budovy ČSOB by měly skončit v září 2021, do té doby bude mít případná vybraná stavební firma prostor a čas na přípravu stavby,“ vysvětluje náměstek Bláha.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch HK)