Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Stavba tělocvičné haly Pouchov bude dokončena na podzim

Stavba tělocvičné haly Pouchov bude dokončena na podzim

Na jaře loňského roku odstartovala stavba nové tělocvičné haly na Pouchově v Hradci Králové, která nabídne dvě tělocvičny, sociální zázemí, šatny, úložné prostory, galerii (tribunu) i parkoviště s 46 místy.

Stavba tělocvičné haly Pouchov
1. srpna 2021 - 08:30

Stavební práce by měly být dokončené na podzim. Za vybudování nového sportovního zázemí s parkovištěm, jehož zhotovitelem je společnost Stylbau, město zaplatí zhruba 49 milionů korun bez DPH.

„Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, volejbal, badminton a podobně. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostoru tělocvičny zde bude veřejnosti sloužit také parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

V hale se také nachází malá tělocvična se zázemím, která bude určená pro cvičení a další pohybové kurzy. „Když vše půjde podle stanoveného harmonogramu, počítáme s tím, že stavba bude hotová koncem října,“ dodává náměstek Bláha.

Město na stavbě zatím proinvestovalo přibližně 29 milionů korun bez DPH. „V těchto dnech byly zahájeny práce na obkladech a dlažbách  v šatnách a sociálním zázemí.  Ve velké hale také montujeme podhledy a v dalších týdnech začneme s pokládkou palubovky a dřevěných obkladů haly. Čeká nás ještě osazení zrcadly v malé tělocvičně a v následujících dnech bude probíhat budování parkoviště uvnitř areálu,“ říká stavbyvedoucí Zdeněk Vais ze společnosti Stylbau.

Historická budova Radnice na Velkém náměstí prochází opravou oken

Provozovatelem tělocvičné haly budou Technické služby Hradec Králové, hlavním uživatelem pak TJ Sokol Pouchov, která čítá přibližně 350 aktivních sportovců. Halu bude možné využívat na sporty jako je volejbal nebo softbal, ale také na cvičení pro širokou veřejnost v rámci sokolské všestrannosti (jóga pro ženy, zdravotní cvičení pro seniory, cvičení rodičů s dětmi, cvičení předškoláků, zdravotní cvičení s prvky pilates atd.). Halu budou moci využívat i školy pro cvičení žáků a studentů v rámci tělesné výchovy. Nové prostory hodlá město nabídnout k využití mateřským, základním a středním školám v okolí, a také Univerzitě Karlově a Univerzitě Hradec Králové.


Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)