Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Stavební práce na tělocvičné hale Pouchov znovu pokračují

Stavební práce na tělocvičné hale Pouchov znovu pokračují

V dubnu byly zahájeny stavební práce na nové tělocvičné hale Pouchov v Hradci Králové. Stavbu ale přerušila zvýšená hladina spodní vody, která byla výš, než ukázal hydrogeologický průzkum, který byl součástí projektových prací.

Stavební práce na tělocvičné hale Pouchov
12. července 2020 - 08:00

Město tedy muselo zajistit doprojektování základů o betonové piloty, aby mohla stavba nadále pokračovat. Od dnešního dne stavba opět pokračuje. Dodatečné práce, které byly schváleny v rámci dodatku ke smlouvě vyšly město na necelých 870 tisíc korun bez DPH.

„Dodatek byl podepsán a práce tedy mohou opět naplno pokračovat. Tyto dodatečné práce, které nám vznikly, nejsou ovšem ničím nestandardním, samotnou realizaci haly nijak neohrožují. Vzhledem k tomu, že zhotovitel má na stavbu 16 měsíců, tak následkem dodatečných prací došlo k posunu termínu dokončení o délku přerušení prací, tedy přibližně o dva měsíce. Nyní tedy předpokládáme dokončení haly a samozřejmě i parkoviště na podzim příštího roku, což není špatné,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha.


Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, badminton apod. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude vybudováno ještě parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.kú)