Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Strážníci městské policie Hradce Králové měli plné ruce práce

Strážníci městské policie Hradce Králové měli plné ruce práce

Cestou necestou, polem nepolem …. Minutu před jednou hodinou ranní přijal operační důstojník městské policie žádost o pomoc.

Ilustrační foto
18. května 2020 - 08:00

Volající uvedl, že jeho kamarád je značně opilý a chce řídit motorové vozidlo. Nedá si rozmluvit, aby nejel. On sám má ve vozidle osobní věci, a nechce o ně přijít. Operační důstojník muže požádal, aby se pokusil kamarádovi jízdu rozmluvit a určitě s ním do vozidla nenasedal. Vyslaná hlídka na uvedeném místě žádné vozidlo nenalezla. Při kontrole okolí ho však spatřila v nedaleké ulici. Řidič na pokyn k zastavení nereagoval, naopak zrychlil a snažil se ujet. Řítil se velkou rychlostí po silnici, poté po cyklostezce a nakonec i po poli. To už byly o pronásledování informovány i hlídky Policie ČR. Po více jak hodinovém pronásledování policisté spatřili vozilo, řidiče i spolujezdce, schované u garážových stání v okrajové části města. Spolujezdec prohlásil: „Já se z toho asi pobliju, z tý cesty….“.  K dalšímu řešení si řidiče převzali policisté.   

Bez řidičského průkazu a pod vlivem amfetaminu
Hlídku městské policie upoutal řidič AUDI, který se v křižovatce, přímo před služebním vozidlem, rozjel na červený signál. Strážníci dali muži za volantem pokyn k zastavení. Při kontrole dokladů se ukázalo, že muž řidičský průkaz nemá, protože mu byl odebrán za řízení pod vlivem návykových látek. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, zkouška na návykové látky, kterou mu na místě provedla přivolaná hlídka Policie ČR, prokázala amfetamin. Pro policisty to nebyl „neznámý řidič“, před několika dny ho za řízení pod vlivem návykových látek již také řešili.

Dopravní nehoda na přechodu pro chodce
Projíždějící hlídka městské policie zahlédla uprostřed vozovky skupinku osob a dvě stojící motorová vozidla. Na přechodu pro chodce ležel muž, nad kterým se skláněli lidé. Strážníci zastavili, aby zjistili, co se stalo, a zároveň zajistili bezpečnost všech přítomných. Svědci uvedli, že zraněný jel na kole, a ve chvíli, kdy najel na bílé čáry přechodu pro chodce, kolo mu na mokré vozovce podklouzlo a muž spadl na hlavu. Silně se udeřil do temene hlavy a nebyl schopen komunikace. Hlídka zraněnému poskytla první pomoc a udržovala ho při vědomí až do příjezdu záchranné služby, kterou již přivolali svědci. Záchranáři muže ošetřili a převezli do nemocnice.„Chci ostříhat!“
„SOS“ vyslala kadeřnice směrem k městské policii. Obrátila se na operační pracoviště s tím, že v salonu mají ženu, která se velmi vulgárně a intenzivně domáhá ostříhání, navíc je i bez roušky. Nedá si vysvětlit, že se za současných podmínek musí zákaznice objednat. Neurvalým způsobem odmítá opustit kadeřnictví a trvá na ostříhání. Žena se chovala nevhodně i v přítomnosti hlídky a zklidnit se nechtěla. Teprve na několikátou výzvu strážníků a vysvětlení, jaký postih ji za neuposlechnutí hrozí, žena vyšla ven. Sice pochopila, že se ostříhání nedomůže, ale domů odcházela stejně velmi rozezlená.

„Ta vodka je moje!“
Oznámení, že se před halou vlakového nádraží pere skupinka osob, přijalo operační pracoviště městské policie. Operační důstojník na místo vyslal hlídku výjezdové skupiny. Ve chvíli příjezdu hlídky již k žádnému konfliktu nedocházelo. Na místě se nacházela jedna zraněná žena a několik dalších místních bezdomovců. Žena utrpěla tržnou ránu na hlavě. Jak sama uvedla, bránila svoji lahev vodky před ostatními a nechtěla se dělit. Proto došlo k potyčce. Strážníci opilou ženu ošetřili a přivolali záchrannou službu. Ostatní účastníky vykázali z místa.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphradeckralove)