Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Strážníci se podílí na sběru rizikového injekčního materiálu

Strážníci se podílí na sběru rizikového injekčního materiálu

Městská policie Hradec Králové se v rámci preventivních programů aktivně podílí na vyhledávání a sběru rizikového injekčního materiálu.

Injekční nálezy
21. ledna 2022 - 08:00

Hradec Králové patří mezi bezpečná města, přesto se i u nás musíme zabývat problematikou infekčního materiálu, a to v podobě odhozených injekčních stříkaček a jehel na veřejném prostranství. Ty jsou nebezpečím nejen pro děti, ale i dospělé a  čtyřnohé mazlíčky.

Hlídky městské policie během svého nepřetržitého výkonu procházejí místa, kde se již v minulosti infekční materiál objevil. Dozvídáme se o něm prostřednictvím linky 156, ale čím dál častěji i přímo v ulicích města. Díky této spolupráci s občany a vedené evidenci, má městská policie přesný přehled o místech a počtech nálezů. Takto můžeme zacílit své kontroly efektivněji a zajistit rychlý způsob  jejich odstranění. Přestože se většina z nich nachází v opuštěných objektech, zahradách a méně přístupných místech, kam veřejnost běžně nechodí, jsou pro občany stále možným rizikem.

Od roku 2008 hradečtí strážníci úzce spolupracují s organizací Laxus z.ú. Toto centrum realizuje programy pro osoby drogově závislé, včetně terénních služeb a výměnného programu, zároveň i veškerý infekční materiál sebraný městskou policií odborně likviduje. Důležité je mít stále na paměti, že se jedná o zdraví nebezpečný odpad, který by se na veřejná prostranství vůbec neměl dostat.

Od začátku letošního roku bylo v katastrálním území Hradce Králové nalezeno a předáno k odborné likvidaci již 202 injekčních stříkaček. Za loňský rok 2021 jsme pak na čísle 1186.

Noví dárci krve v řadách hradeckých strážníků

Doporučení:
  • Injekční stříkačka nepatří do koše!
  • Na stříkačku nesahejte a okamžitě kontaktujte tísňovou linku 156!
  • Strážníci, vybaveni bezpečnostními pomůckami, přijedou na místo, stříkačku i s jehlou bezpečně umístí do speciálního kontejneru a převezou k odborné likvidaci.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Simona Pacltová z oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:MPHradecKralove)