Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Technické služby budou v Jičíně ošetřovat chodníky proti plevelu

Technické služby budou v Jičíně ošetřovat chodníky proti plevelu

Technické služby města Jičína předložily Plán ošetření pozemních komunikací proti nežádoucímu plevelu.

Jičín
4. června 2021 - 08:00

Odstraňování plevelu je nezbytné z důvodu poškození ploch (hlavně chodníků), pokud by se plevel ponechal bez dozoru. Protože pokusy o mechanické odstraňování (pára, žeh, vytrhávání) nebyly úspěšné, budou používány chemické prostředky, avšak se zvláštním zřetelem na jejich bezpečné použití.

Ulice města jsou rozděleny do pěti rajónů, kdy samotné centrum je v prvním rajónu. Další ulice jsou rozděleny zhruba ve smyslu, že čím dále od centra, v tím vyšším jsou rajónu. Velké obytné čtvrti jsou umístěny zhruba od třetího do pátého rajónu.

Zatímco v prvním rajónu proběhne chemické ošetření třikrát do roka, v jiných rajónech to bude méněkrát a v pátém rajónu pouze jednou. Nástřik budou provádět odborně vyškolení pracovníci technických služeb, a to za pomoci specializovaného zařízení SOLO 416.


Před aplikací pracovník pomocí kuželů na začátku a na konci označí, že došlo k nedávné aplikaci postřikové kapaliny. Aplikace se bude provádět při bezvětří, maximálně při mírném vánku. Jako přípravek bude primárně sloužit Roundup Bioaktiv, který je nejšetrnější. Ve výjimečných případech mohou být použity přípravky Roundup Klasik Pro a Roundup Flex. Postřiková kapalina bude směsí samotného přípravku a pitné vody, přičemž příprava bude probíhat pouze v areálu Technických služeb města Jičína, a to striktně podle předepsaného postupu.

Smartíci a Renaulty míří do Jičína

Postřik bude prováděn přímo na plevelné rostliny. Nebude nikdy používán na plochy jako prevence.  

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)