Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Tento týden bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce Hlavní ulice

Tento týden bude zahájena rozsáhlá rekonstrukce Hlavní ulice

Ke konci tohoto týdne bude zahájena rekonstrukce Hlavní ulice, která je místní páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí v Novém Hradci, kterou stavební firma provede za 57,8 milionů korun bez DPH.

Hradec Králové
22. června 2020 - 08:00

Opraveny budou chodníky a silnice, dojde také na veřejné osvětlení, obnovu zeleně a rekonstrukci zastávky MHD Kluky. Úplná uzavírka zde potrvá do poloviny prosince, celková oprava bude dokončena v první polovině roku 2022.

„Během příštího týdne chystáme předání staveniště zhotoviteli. Ten provede kompletní rekonstrukci, která bude rozdělena do dvou etap. První bude zahájena prakticky ke konci příštího týdne. Nejprve se začne úsekem od zástavby Hlavní ulice směrem od Roudničské ulice přes rockový klub U Cikána k točně MHD Kluky. Poté bude plynule navazovat další etapa na druhou stranu až po ulici Národních Mučedníků,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu. V rámci kompletních rekonstrukcí dojde také k obnově zeleně nebo instalaci nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se dočká také konečná zastávka MHD Kluky.

Další miliony půjdou drobným podnikatelům

Ulice Hlavní bude kompletně uzavřena do 18. prosince letošního roku. Vzhledem k současnému nevyhovujícímu stavu ulice Zámeček, bude objízdná trasa vedena po ulicích Brněnská, Palachova, Štefánikova, Zborovská a Roudničská. V místě plánovaných rekonstrukcí také současně probíhá stavba kanalizace v úseku od točny MHD po ulici K Biřičce.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)