Svátek má: Servác

Regiony

Velikost textu:

V areálu kempu Stříbrný rybník může vyrůst deset nových chatek

V areálu kempu Stříbrný rybník může vyrůst deset nových chatek

V areálu kempu Stříbrný rybník, který od loňského roku spravuje společnost Městské lesy Hradec Králové, by mohlo v příštím roce být vystavěno deset nových chatek. Nacházet by se měly podél poloostrova.

Hradecký Stříbrňák
30. března 2021 - 08:00

Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém jednání ještě projednávat hradečtí zastupitelé.

„Kemp Stříbrný rybník má obrovský potenciál a je to ideální prostředí pro rodiny s dětmi nebo party kamarádů. Vzhledem ke stoupající atraktivitě této oblasti chceme zvedat kapacitu areálu, proto se soustředíme na výstavbu nových dřevěných chatek. V plánu je vystavět jich deset, rozmístěné by měly být dokola podél poloostrova s dvacetimetrovými rozestupy. Disponovat budou kapacitou šest osob a jejich provoz by měl být celoroční,“ popisuje radou schválený záměr náměstek primátora pro oblast správy městského majetku Pavel Marek.

V pondělí 29. března projednávali tento záměr na svém zasedání ještě zastupitelé města. „Pravidelně záměr výstavby konzultujeme s městskými lesy, už teď máme informace, že by se cena stavby jedné chatky mohla pohybovat zhruba kolem 800 tisíc korun, záležet bude samozřejmě na cenové nabídce,“ doplňuje Marek.

Spolu s výstavbou chatek by měla být postavena také dvě dřevěná vyhlídková mola podél poloostrova, která jsou navržena s možností budoucího doplnění o nástavby environmentálního centra a wellness. Na tuto investiční akci plánují městské lesy využít dotaci.

„Doufáme, že se nám podaří získat takovou dotaci, která by pokryla alespoň polovinu nákladů. Zažádat o ní chceme v řádu několika následujících týdnů až měsíců,“ vysvětluje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Obnově hradeckých památek by měla pomoci dotace

Areál kempu Stříbrný rybník by se měl do budoucna ještě rozrůstat. „Do budoucna plánujeme areál ještě ozvláštnit například domky v korunách stromů a stále také počítáme s možností vybudování environmentálního centra a sauny,“ říká ředitel Zerzán.

Romantická zřícenina tvrze stojí na ostrůvku v Koutech

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)