Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

V Hradci vznikne nový fitpark nejen pro seniory

V Hradci vznikne nový fitpark nejen pro seniory

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Ilustrační foto
26. července 2020 - 08:00

V rámci získání titulu obdržela radnice také dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního, aktivního a zdravého stárnutí. Jedním z prvních má být vznik veřejného fitparku s workoutovými prvky ve výši 600 tisíc korun, který by měl stát do konce listopadu v areálu kempu Stříbrný rybník.

„Jakmile jsme dotaci ve výši dvou milionů obdrželi, začali jsme s přípravou plánovaných projektů. Jejich smyslem je nejen poskytnout seniorům aktivní a zdravé stáří, ale také jim pomoci se zkvalitněním mezigenerační komunikace,“ říká Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.

Veřejný fitpark s workoutovými prvky by měl vzniknout v areálu kempu Stříbrný rybník. „Chceme zde vytvořit sedmnáct fitness prvků určených nejen pro seniory, kterými jsou například balanční kladina, nakloněný žebřík, hrazdy nebo lodní lano. K dispozici zde návštěvníkům budou také informační tabule. Nyní po schválení radou města bude třeba ještě vyřešit veškeré náležitosti spojené s podpisem smlouvy. Stavební práce na novém fitparku by měly být zahájeny po prázdninách,“ pokračuje náměstek Hanousek. Veškeré práce by měly být hotové do konce listopadu.Město také v budoucnu plánuje umístit podobné prvky i do okrajových oblastí v Hradci Králové. Tyto herní prvky jsou velmi oblíbené, není tedy divu, že je po nich poptávka také v okrajových částech města. Do  konce roku proto plánujeme umístění ještě dalších prvků prostřednictvím Technickým služeb Hradec Králové do lokalit Slezské Předměstí, Nový Hradec Králové a Malšovice,“ doplňuje Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)