Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

V Jičíně se uskuteční mezinárodní cyklokrosová soutěž

V Jičíně se uskuteční mezinárodní cyklokrosová soutěž

V den výročí vzniku Československa se uskuteční mezinárodní cyklokrosová soutěž.Rada města schválila dohodu o spolupořadatelství na Mezinárodním cyklokrosovém poháru TOI TOI CUP.

Jičín
15. července 2020 - 08:00

Mezinárodní závod se letos uskuteční dne 28. října a akci opět zaštítí pan Petr Kordík. Diváci jsou srdečně zváni. Město organizátorům opět poskytne pozemky po vrchem Čeřovka, kde se již v minulosti konalo několik cyklokrosových závodů, a to včetně toho nejslavnějšího – lednového Mistrovství ČR. Akce bude zohledňovat platná mimořádná opatření Vlády ČR proti šíření choroby Covid-19.  


Petr Kordík a CYKLOKLUB Jičín z.s. se s žádostí o spolupořádání obrátili na vedení města a v dopise uvádí, že trať bude postupně vytyčována na loukách přibližně týden před akcí. Uzavření ulic Skautská, konce ulice Jaselská a části ulice Štrauchova bude učiněno až den před závodem. Pouze startovní pasáž a cílová rovinka budou zasahovat do místních komunikací.Závod bude sledován i štábem České televize, stejně jako lednové mistrovství. Organizátoři také provedou demontáž značení a po skončení akce vrátí pozemky do stavu před konáním.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)