Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

V Královéhradeckém kraji bylo podáno téměř 220.000 dávek vakcín

V Královéhradeckém kraji bylo podáno téměř 220.000 dávek vakcín

Počet podaných dávek vakcín proti COVID-19 se v Královéhradeckém kraji blíží hranici 220.000, ráno 13. května to bylo konkrétně 217.782 dávek.

Plánek vakcinačního centra
15. května 2021 - 08:00

V hradeckém kraji je alespoň jednou dávkou naoočkováno přes 30 procent plnoletých obyvatel kraje, uvedl krajský koordinátor očkování a lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc.

Alespoň jednou dávku očkování dostalo přes 150.000 obyvatel Královéhradeckého kraje starších 18 let, očkování mělo k pondělnímu ránu ukončeno 59.775 lidí. Nejvíce se v kraji očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, následuje Astra Zeneca, Moderna a jako poslední Johnson & Johnson.

V Královéhradeckém kraji se nyní očkuje v 11 očkovacích centrech a také u většiny praktických lékařů. Nejvíce dávek bylo doposud podáno v očkovacím centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové. K dnešnímu ránu (13.5.) to bylo přibližně 71.450 dávek vakcíny. „Po Praze, která měla výhodu velkého počtu vakcín, jsme v přepočtu na počet obyvatel druhý nejrychleji očkující kraj v Česku,“ doplnil profesor Malý.

Podle profesora Malého je počet očkovacích míst v Královéhradeckém kraji pro současné dodávky vakcín dostatečný. „Nyní se zaměřujeme především na to, aby nezůstávali neočkovaní senioři. Proto praktičtí lékaři obdrželi nabídku okamžitého dodání vakcíny Moderna k rychlému proočkování této rizikové skupiny. Potom by bylo správné otevřít k očkování všechny věkové skupiny bez omezení,“ dodal.

Fakultní nemocnice Hradec Králové postupně obnovuje běžný provoz

„Pokud se dodrží slibovaný plán, očekávám, že dodávky vakcín do kraje budou v příštích týdnech akcelerovat. Náš systém je na to připravený a akcelerovat by tak měla i rychlost očkování. Optimistický výhled říká, že v kraji bude mít do podzimu očkování každý člověk v kategorie 18+, který bude chtít,“ dodal profesor Malý.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,ralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fnhk)