Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

V šestnácti základních školách se konaly přijímačky nanečisto

V šestnácti základních školách se konaly přijímačky nanečisto

V přijímacích zkouškách nanečisto dopadli nejlépe žáci ze ZŠ Úprkova v Hradci Králové.

Ilustrační foto
2. května 2020 - 08:00

V šestnácti hradeckých základních školách se koncem února konaly přijímací zkoušky nanečisto. Testů z českého jazyka a matematiky se zúčastnilo celkem 640 žáků. Mezi pěti nejlepšími školami skončily ZŠ Úprkova, ŽŠ Bezručova, ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ Jiráskovo náměstí a ZŠ Mandysova.

„Letos jsme prvně dali šanci zapojit se do projektu přijímačky na nečisto všem hradeckým základním školám. Blahopřeji ZŠ Úprkova, Bezručova a Svobodné Dvory k prvním třem místům. Současně přeji všem žákům a žákyním hradeckých škol, aby úspěšně zvládli reálné přijímací zkoušky,“ říká Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství.

Obecně si žáci v přijímacích zkouškách nanečisto vedli lépe v českém jazyce. Například ale v Základní škole Úprkova, kde měli nejlepší výsledky, byli žáci lepší v matematice. Podrobné výsledky jsou k dispozici u ředitelů základních škol nebo na odboru školství na magistrátu města.

Některé hradecké mateřské školy se otevřou v pondělí 4.května

Řádné přijímací zkoušky na střední školy se měly původně v tomto roce konat 14. a 15 dubna, ale s ohledem na prodloužení nouzového stavu v zemi byly odloženy. „Termíny jsou plně v režii ministerstva školství. Dá se ale předpokládat, že dříve než v červnu to nebude,“ dodává náměstek Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.uhk)