Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Vánoční stromky se v Hradci budou svážet od příštího týdne

Vánoční stromky se v Hradci budou svážet od příštího týdne

Tři králové symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky, proto od příštího týdne začnou Hradecké služby svážet vánoční stromky z domácností spolu se svozem bio odpadu.

Ilustrační foto
6. ledna 2022 - 08:00

Ozdobené stromy na hradeckých náměstích zůstanou rozsvícené ještě během Tří králů, od pátku 7. ledna je budou pracovníci technických služeb odstrojovat a během víkendu a příštího týdne z hradeckých náměstí zmizí.

Hned v pondělí 10. ledna vyjedou do ulic vozy Hradeckých služeb a začnou svážet vánoční stromky od popelnicových stání u bytových domů ve městě. „Vše jsme ponechali v režimu, na jaký jsou Hradečáci zvyklí. Svozy vánočních stromků z veřejných stanovišť separace odpadu budeme provádět do konce ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány. Pokud je potřeba zbavit se umělého stromku, prosíme o jeho předání do některého ze sběrných dvorů,“ říká ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.Během druhého lednového týdne budou při svozu bioodpadu odváženy také stromky z rodinných domů. V tomto případě stačí stromek umístit vedle hnědé nádoby na bioodpad. Svoz bioodpadu potrvá do února v četnosti jednou měsíčně, pak se zase vrátí do týdenní frekvence. Vánoční stromky je také možné odvézt rovnou do městské kompostárny v areálu letiště, která je pro občany v zimním období od prosince do konce února otevřena vždy v sobotu od 9 do 15 hodin a pro hradecké občany je zde ukládání bioodpadu bezplatné.Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)