Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Virtuální realita na Hučáku – to musíte vidět

Virtuální realita na Hučáku – to musíte vidět

Vracíme se do normálu - úderem 1. července mohou návštěvníci opět zavítat do všech Infocenter Skupiny ČEZ.

Virtuální realita na Hučáku
4. července 2020 - 08:00

Během nucené přestávky nezahálelo ani Infocentrum ČEZ na Hučáku v centru Hradce Králové. Jednou z nových atrakcí, kterou si nesmíte nechat ujít je virtuální realita.

Při návštěvě Hučáku si budete moci nově vyzkoušet virtuální realitu. Nachystány jsou hned tři hry, ve kterých si vyzkoušíte složit - Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetický domeček. Pokud budete mít skvělý čas, Vaše jméno bude zapsáno na tabuli vítězů.

Nově jsou k dispozici zábavné pracovní listy: prostřednictvím hádanek a křížovek si děti mohou samy vyzkoušet, co si z prohlídky zapamatovaly. Na neposedné předškoláky navíc čekají omalovánky, dětské koutky a  skákací panáci.

Ve druhé polovině prázdnin pak připravila infocentra ČEZ pro rodiny s dětmi zábavnou soutěž. Pokud navštíví alespoň dvě expozice, získají originální nálepky a plyšáky oblíbených energetických postaviček Wattíka či Joulinky.

A pokud se návštěvníci řadí mezi vášnivé turisty, potěší je možnost zakoupit v infocentru zbrusu novou turistickou vizitku s vyobrazením elektráren. K prodeji samozřejmě budou i výletní deníčky, kam se vizitky lepí. A v netradiční „knize návštěv" pak mohou mohou informovat prostřednictvím nápisu na nálepce a dát tak tip dalším, nově příchozím návštěvníkům.

Ale nejen na Hučáku, ale toulky po krásách České republiky si tak mohou zájemci zpestřit objevováním tajů energetiky v celkem 11 interaktivních expozicích v pěti krajích. Na letní sezónu si infocentra připravila řadu novinek, ve druhé polovině prázdnin navíc čeká na děti zábavná letní soutěž o energetické plyšáky. Těšíme se na Vás v infocentrech u elektráren Temelín, Dukovany, Ledvice, Dalešice, Dlouhé Stráně a dalších – seznam naleznete na www.cez.cz/infocentra.

Více informací pro zájemce o exkurze bude průběžně k dispozici na www.cez.cz/infocentra. Další elektrárenské provozy, které nejsou na webovém rozcestníku infocenter, zůstávají i během léta z bezpečnostních důvodů nadále nepřístupné.


Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo loni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí. Kvůli několikaměsíčnímu uzavření infocenter během jarní epidemie koronaviru zůstane pravděpodobně tento rekord letos nepokořený, infocentra už se ale na návrat zvídavých zájemců těší.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv, kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)