Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Vytížené hradecké silnice město opraví za více jak pět milionů

Vytížené hradecké silnice město opraví za více jak pět milionů

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu.

Ilustrační foto
18. července 2020 - 08:00

Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z některých ulic budou také kvůli údržbě silničního povrchu dočasně přesunuty zastávky MHD. Opravy místních komunikací, které připravují Technické služby Hradec Králové, vyjdou město na přibližně 5,1 milionu korun bez DPH.  

Opravy asfaltového povrchu začaly minulý týden v Nezvalově ulici, město vyjdou na zhruba 1,9 milionu korun. Dokončení se předpokládá začátkem srpna, projíždět zde mohou pouze vozy MHD bez omezení pro cestující, pouze o víkendu 1. a 2. srpna bude MHD odkloněna a zastávky „Stará nemocnice“ budou přesunuty do ulice Orlické nábřeží. Od příštího týdne bude uzavřena také ulice Jana Masaryka.

„Stejně jako v Nezvalově ulici se bude dělat úprava asfaltového povrchu, ulice tak bude částečně uzavřena a provoz budou řídit semafory. Vozidla MHD zde budou projíždět bez omezení,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadá správa městských organizací.


Připravované opravy v ulici Jana Masaryka vyjdou na 710 tisíc korun bez DPH. „V následujících dnech až týdnech bude zahájena ještě jedna z větších prázdninových oprav, a to na Pražské třídě. Omezení zde potrvá do konce prázdnin, provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Zastávky MHD budou pro některé linky přesunuté, podrobné informace zveřejní před začátkem uzavírky na svých webových stránkách a také na zastávkách hradecký dopravní podnik,“ pokračuje Pourová. Opravy silničního povrchu na Pražské třídě budou provedeny za 1,4 milionu korun.


Zahájení opravy asfaltového povrchu vozovky je naplánováno od 27. července také v Divišově ulici, částečné omezení zde potrvá do 2. srpna. „Během obou srpnových dnů bude ve směru na terminál HD zastávka Muzeum přesunuta na Tyršův most,“ doplňuje Pourová.

Tato poslední oprava vozovky vyjde na 1,1 milionu korun bez DPH. Celkově do oprav silničního povrchu místních komunikací investuje město prostřednictvím Technických služeb Hradec Králové během léta 5,1 milionu korun.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)