Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Žádosti o finanční pomoc mohou drobní podnikatelé podávat do pátku

Žádosti o finanční pomoc mohou drobní podnikatelé podávat do pátku

Od poloviny minulého týdne mohou hradečtí podnikatelé žádat město o finanční pomoc v rámci programu Antivirus, jehož cílem je zmírnit dopady způsobené koronavirovou krizí.

Ilustrační foto
10. června 2020 - 08:00

Do 8. června dorazilo na magistrát zhruba 180 žádostí. Části z nich ale nebude moci být vyhověno, jelikož žadatelé nesplňují stanovené podmínky. Někteří zase zapomínají k žádostem připojit svůj podpis. Přijímání žádostí bude pokračovat do páteční půlnoci.

„V tuto chvíli to vypadá, že naše odhady byly správné a že by se finanční pomoci mohlo dostat v nejvyšší možné výši skutečně všem, kteří splňují podmínky. Některé žádosti ale kvůli nesplnění podmínek budeme muset odmítnout. Nejčastěji totiž podnikatelé žádají o finanční pomoc, a i když v Hradci Králové mají provozovnu, tak sídlo firmy v našem městě nemají,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.


Mezi další chyby, se kterými se úředníci magistrátu při přijímání žádostí setkávají, jsou nepodepsané dokumenty. Neznamená to však, že žadatel je například kvůli nepodepsání dokumentů automaticky vyřazen, příslušní pracovníci magistrátu vždy přijaté žádosti kontrolují a v případě, že zde některé náležitosti chybí, je žadatel vyzván k jejich doplnění. Žádosti o finanční pomoc mohou žadatelé odevzdávat na podatelně magistrátu města nebo je zaslat elektronicky včetně elektronického podpisu. Mohou také využít službu Portál občana, kde se musí registrovat a žádost pak nevyžaduje elektronický podpis. Další informace, včetně nejčastěji kladených dotazů, je možné nalézt na nainternetových stránkách města.


Drobní hradečtí podnikatelé mohou žádat o finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun do 12. června. Formulář spolu s podmínkami, které musí žadatelé dodržet, je možné nalézt na internetových stránkách města. Celkově může být mezi žadatele rozděleno 10 milionů korun. Vyplácení částek chce město zahájit během července a srpna, což bude možné až po schválení radou či zastupiteli města. Peněžitá pomoc je omezena maximální částkou 25 tisíc korun pro jednoho žadatele. Výše peněžité pomoci bude stanovena i podle počtu podaných žádostí. Využít ji bude možné například na náklady na mzdy, související odvody, na energie, platby za nájemné s výjimkou případů, kde došlo k jejich prominutí v rámci dalších opatření programu Antivirus či nákladů, na které byla čerpána jiná podpora, například státu.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.)