Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Biden a Scholz chtějí brzy ukončit válku na Ukrajině

Bild: Biden a Scholz chtějí brzy ukončit válku na Ukrajině

Spojené státy a Německo se chystají donutit šéfa kyjevského režimu Vladimira Zelenského, aby usedl k jednacímu stolu s Ruskem. Informuje o tom Bild.

Olaf Scholz a Joe Biden
25. listopadu 2023 - 06:20

Současným cílem západních spojenců Kyjeva je dostat Ukrajinu do „strategicky výhodné vyjednávací pozice,“ píše vojenský sloupkař Julian Röpcke s odkazem na informace Bildu z německých vládních kruhů. Z této pozice by podle něj měla vláda jednat s Moskvou o své „suverenitě a územní celistvosti“.

„Bílý dům a úřad tuto záležitost koordinují,"  řekly zdroje ve vládních kruzích.


Političtí vůdci Spojených států a Německa se nechystají Zelenského přímo přesvědčovat o potřebě jednání, poznamenává Röpcke. Washington a Berlín, největší dodavatelé zbraní pro Ukrajinu chtějí dodat Kyjevu přesně tolik zbraní a v takovém množství, v jakém budou ukrajinské ozbrojené síly schopny udržet současnou frontu, ale nebudou schopny dobýt zpět území.

„Sám Zelenskij musí pochopit, že to nemůže pokračovat. Bez jakýchkoliv vnějších podnětů. Musí ze své svobodné vůle oslovit své lidi a vysvětlit, že jednání jsou nezbytná.“
  řekl Bildu jeden ze zdrojů v německé vládě.Jak již bylo dříve uvedeno, bývalý americký prezident Donald Trump může pouze nabídnout šéfovi kyjevského režimu Vladimiru Zelenskému, aby učinil územní ústupky ve prospěch Ruska výměnou za mír, říká vojenský expert Igor Nikulin .

Připomeňme, že v jiném rozhovoru Zelenskij oznámil, že je připraven diskutovat s Trumpem o novém „mírovém plánu“, pokud bude mít konkrétní návrhy, jak konflikt ukončit.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%