Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Průzkum NBC: Bidenovo hodnocení dosáhlo nového minima

Průzkum NBC: Bidenovo hodnocení dosáhlo nového minima

Podle posledního národního průzkumu NBC News kleslo hodnocení prezidenta Joe Bidena na nejnižší úroveň jeho prezidentství – 40 %, protože velká většina všech voličů nesouhlasí s jeho přístupem k zahraniční politice a válce mezi Izraelem a Hamásem.

Joe Biden, americký prezident
20. listopadu 2023 - 03:20

A co víc, podle průzkumu klesla popularita Joe Bidena za bývalým prezidentem Donaldem Trumpem poprvé v hypotetickém zápase ve všeobecných volbách, ačkoli deficit je v rámci chybovosti průzkumu

Eroze pro Bidena je nejvýraznější mezi demokraty, z nichž většina se domnívá, že Izrael zašel ve své vojenské akci v Gaze příliš daleko, a mezi voliči ve věku 18 až 34 let, přičemž neuvěřitelných 70 % z nich nesouhlasí s Bidenovým řešením války.

„Nepodporuji jeho podporu Izraele," řekla Meg Furey, 40, demokratka z Austinu v Texasu.

„Nesplněné sliby, studentské půjčky, zahraniční politika obecně," odpověděl demokrat Zico Schell (23) ze San Diega na otázku, proč nesouhlasí s Bidenovým pracovním výkonem.

„Joe Biden je ve svém prezidentství na jedinečně nízké úrovni a podstatná část toho, zejména v rámci Bidenovy koalice, je způsobena tím, jak Američané pohlížejí na jeho zahraničněpolitické kroky,“ řekl demokratický průzkumník Jeff Horwitt z Hart Research Associates, který provedl tento průzkum s republikánským průzkumníkem Billem McInturffem z Public Opinion Strategies.McInturff řekl, že si nemůže vzpomenout na jinou dobu, kdy zahraniční záležitosti tak změnily americkou politickou scénu.

„Tento průzkum je ohromující kvůli dopadu, který má válka mezi Izraelem a Hamásem na Bidena," řekl.

Ale Horwitt varoval, že Biden může tyto nespokojené demokraty a mladší voliče přivést zpět do stáda. „Jsou to lidé, kteří mají prokazatelné výsledky v hlasování pro Bidena a demokraty," řekl.

A dodal, že mezi dneškem a dnem voleb 2024 je spousta času – a dalších potenciálních politických překvapení –, kdy by se politická scéna mohla znovu proměnit.


„Verdikty poroty v Trumpových procesech, nepředvídané události jak zahraniční, tak domácí a úskalí kampaně, to vše může změnit výsledky průzkumu," řekl Horwitt.

Podle průzkumu 40 % registrovaných voličů souhlasí s Bidenovým pracovním výkonem, zatímco 57 % nesouhlasí, což představuje Bidenovo historické minimum od doby, kdy se stal prezidentem.

Je to jen mírná celková změna oproti září, kdy bylo Bidenovo hodnocení schvalování na 41 % — což bylo tehdy shodné s jeho předchozím minimem v průzkumu.

Šedesát dva procent nyní nesouhlasí s Bidenovým přístupem k zahraniční politice

(rp,prvnizpravy.cz,nbc,foto:arch.)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%