Svátek má: Ondřej

Komentáře

Exhumace Zdeny Mašínové st.- ano nebo ne?

Oceňuji, že matka bratří Mašínů byla posmrtně uznána jako aktivní bojovnice proti komunistickému režimu. Osobnosti s takovou odvahou by neměly být zapomenuty.


To jsou slova ultrapravicového politika, europoslance a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila, který sice zapomněl na jejich sestru Zdenu, nicméně s jeho nadšením ani samotným uznáním se zásadně neztotožňuji, ale co naplat, jsou jisté síly, které dokáží bez revolveru u hlavy prosadit mnohé. Navíc, pan Pospíšil je člověk, který zvedne ruku pro každou špatnost a bude ji tvrdě obhajovat. Dalo by se říct, že takový charakter může být příkladný jiným, zvláště mladým, ale není. On pan Pospíšil totiž není, bohužel, zrovna ideál muže a už vůbec ne mužnosti. Jenom jeho nadšení nad uznáním Z. Mašínové za bojovnici proti komunismu rychle pohaslo po zjištění, že pražský magistrát zamítl žádost rodiny Mašínů (přesněji Zdeny Mašínové ml.) na exhumaci této „statečné ženy“ z hromadného hrobu (za státní peníze), a tím znemožnil její důstojný pohřeb. Proto se pan europoslanec a předseda TOP 09 rozhodl společně s historikem Petrem Blažkem (ÚSTR) a zastupitelským klubem TOP 09 navzdory všemu tento požadavek aktivně řešit!

Pokud se nemýlím, pražský magistrát zamítnutí žádosti pí. Mašínové řádně posoudil, zdůvodnil a není nejmenších pochyb, že naprosto opodstatněně. Jde o to, že exhumace pozůstatků jedné osoby v hrobě s tisíci ostatky jiných osob skýtá mnoho složitých úředních postupů, schválení pozůstalých, vyzvednutí ostatků, jejich identifikace náročnou metodou DNA, zajištění jejich dalšího uložení atd., je práce složitá, ale i časově a finančně velmi náročná. Nicméně populista a politický šejdíř pan Pospíšil, který se rozhodl na exhumaci této „statečné ženy“ z hromadného hrobu „zapracovat“, nebere v potaz žádný z uvedených logických důvodů. Znamená to, že se jeho „velkorysou“ osobní iniciativou budou zabývat členové zastupitelského klubu TOP 09, že bude časově, ale i finančně obtěžovat a zatěžovat různé orgány, bude vytvářet „politické“, resp. antikomunistické dusno, aby se nakonec došlo k předem danému závěru, že žádosti o exhumaci jedné „statečné ženy“ nelze a nebude vyhověno! Kolik času a peněz to bude stát občany, pana Pospíšila také vůbec nezajímá. Otázka je, zda pan  Pospíšil nemá jiné, třeba mnohem vážnější a důležitější  úkoly a záležitosti na práci v EP ve prospěch občanů ČR, než se zabývat tímto předem ztraceným případem! Nebo že by snad nic důležitějšího skutečně neměl? Tak co v EP vlastně dělá?

Měl bych však řešení a sice, aby veškeré úsilí a hlavně náklady, spojné s  prosazováním žádosti o „exhumaci“, financoval buďto ze zdrojů partaje, tedy TOP 09 a ještě lépe, ze svých soukromých, bezpracně, resp. v lepším případě snadno získaných milionů z EP s přispěním samotné Zdeny Mašínové ml., místo peněz občanů. Nepochybuji, že by jej velmi rychle opustila populistická aktivita s exhumací „statečné ženy“, matky vrahů a vyvrhelů!

Nakonec ještě poznamenávám, že tento můj názor na iniciativu předsedy tOP 09 Pospíšila vyjadřuji velmi kulantní formou, protože ohlasy na jeho „rozhodnutí“ v diskuzi na portále PL.cz jsou natolik otevřené, že pokud by měl v sobě kousek hrdosti a cti, pak by jako politik chodil kanálama. A že v Praze o ně není zrovna nouze! Jenže, to by nebyl Pospíšil, aby z hnoje, pardon z boje utíkal! A mimochodem, to sako, které má na sobě, to je také ušité z „ostudy“!

Jiří Baťa

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%