Svátek má: Iva

Komentáře

Kroměřížské radnici chybí 30 tisíc pro bezdomovce!

Stručně: V TV zprávách dne 31. ledna 2019, bylo mj. řečeno, že Kroměřížská radnice zkrátí finanční prostředky na provoz ubytovny Seďanka.


Tato ubytovna je v současné době, kdy se mrazy pohybují okolo mínus 10°,  hojně využívána místními bezdomovci, kteří za poplatek 30,-Kč za noc mohou nejen přespat, ale také se umýt v teplé vodě, případně vyprat osobní věci.

Podle provozovatele ubytovny činí provozní náklady cca 60 tis. korun, ale radnice tuto částku pokrátila na 30 tis. s tím, že tato částka odpovídá nákladům na provoz ubytovny, ačkoliv dosud na provoz ubytovny poskytovala 60 tisíc korun. S 30 tisíci korunami podle provozovatele prý nemůže ubytovna zajistit poskytování uvedených služeb. Jak také provozovatel řekl, myslí si, že 60 tisíc korun není zas tak velká částka, když jde o služby občanům, kteří nemají vlastní střechu nad hlavou.  S tím lze jen souhlasit, protože „ušetřených 30 tisíc korun radnici určitě nespasí. Nebo je na tom MÚ finančně až tak špatně?

V této souvislosti není od věci zmínit jiný příspěvek, resp. dotaci (což je v podstatě prašť jako uhoď), který poskytl Zlínský kraj, Zastupitelstvo zlínského kraje hulínské farnosti na opravu střechy místního kostela (údajně chráněná památka), nicméně kostela, který je v majetku církve. Tato dotace činí jeden a půl milionu korun. Takže na opravu střechy kostela, který je v majetku  církve, které byly vráceny nemovitosti v řádu několika miliard korun, jsou jí vypláceny náhrady v řádech dalších miliard, tak se farnosti poskytne dotace  1,5 milionu korun, zatímco pro ubytovnu pro bezdomovce se nenajde 30 tisíc korun z mnohamilionového rozpočtu, aby mohla bezprostředně sloužit lidem bez přístřeší. To je úroveň!

Místo toho, aby církev v rámci svého základního poslání v rámci  charitativní činnosti pomáhala  a finančně přispěla bližním, notabene značně strádajícím, sama nestoudně žádá KÚZ o dotaci 1,5 mil. Kč na opravu svého, tedy církevního majetku. Notabene jsou to peníze, které jdou z kapes daňových poplatníků, v drtivé většině ateistů! Co na to MÚ Kroměříž, co na to KÚZ, potažmo církev?

Jiří Baťa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%