Svátek má: Ambrož|Benjamín

Komentáře

Rusofobní nenávist alias psychopatický syndrom

Vyjádření bývalého poslance Ivana Gabala (KDU-ČSL) by podle níže uvedeného, více než extrémně, výbušného, nepochybně cíleně provokativního vyjádření k situaci na Ukrajině a hranic s Ruskem, bylo možno považovat za úlet, ale tak tomu není.

Jeho slova jsou natolik naplněna nenávistí a nepřátelstvím, že není od věci si připomenout, co je, nebo co znamená skutečná nenávist. Předem však není od věci připomenout, že Ivan Gabal je původní profesí vystudovaný sociolog, takže má jistě dostatečné povědomí, co to nenávist je. Aby bylo zřejmé, jak silná a nepřekonatelná je jeho rusofobní nenávist, poukažme si na nenávist z psychoanalitického hlediska dle Wikipedie:   

Nenávist je „hluboce přetrvávající intenzivní emoce vyjádřující hněv a nepřátelství vůči osobě, skupině či objektu.“ Je-li nenávist svou povahou dlouhodobá, považuje se spíše za dlouhodobý názorový postoj, stanovisko člověka než za dočasný emocionální stav.

Názory, postoje, hodnocení pana Gabala v kontextu výše citovaného významu či pojmu co je nenávist, vyjevil pan Gabal v níže uvedených deseti bodech, které rozhodně stojí za hlubší posouzení právě z hlediska nenávisti. Pan Ivan Gabal svou  internacionálně rusofobní rétoriku začal opravdu „svěžím“ úvodem:
     
Ruská armáda stojí na okupovaných ukrajinských hranicích a Rusko militantně ústy Lavrova vyhrožuje. Ukrajinci, kteří čelící ruské vojenské přesile, jsou v pozici Českoslovenka vůči Hitlerově nacistické síle podporované lhostejným Západem. Neopakujme vůči Ukrajině chyby lhostejného Západu. Komentář:

Ruská armáda stojí na okupovaných ukrajinských hranicích. Už zde pan Gabal začíná s drzou lží, neboť Ruská armáda nestojí na okupovaných ukrajinských hranicích, ale evidentně na území RF, jen poblíž inkriminovaných ukrajinských hranic.

Rusko militantně ústy Lavrova vyhrožuje. Pan Gabal zcela evidentně nemá žádné konkrétní důkazy, v čem nebo o čem Lavrov lže, ale to není pro něho důležité, hlavně že to tvrdí!

Ukrajinci čelí ruské vojenské přesile. Ano, zde pan Gabal má pravdu, Rusko má několika násobně větší převahu, byť je Ukrajina intenzivně vyzbrojovaná ze strany USA  a za podpory NATO.  
 
A nyní desatero rusofoba Gabala:
1. Rusko musí slyšet od svých velvyslanců, že vojenskou agresí svinstva jako otrava Navalného a jeho věznění, zasahování do našich voleb a fixlování vlastních voleb, vojenskou agresí nezakreje a vyšetřování například sestřelení MH17 neodvrátí.
*  Pan Gabal by si měl, jak se říká, dát pozor na to, co říká, protože proto, co nazývá vojenskou agresí, nemá jediný relevantní a prokazatelný důkaz. Měl by si také zjistit více informací o tom, nebohém, vězněném mučedníkovi Navalném, co je zač a proč je trestně stíhán a souzen. Jenže to by musel být pan Gabal alespoť trochu objektivní, což se nestane a proto, se mu hodí všechny ty verze, jak je Navalnyj pronásledován, stíhán a neprávem omezován na svobodě!  Stejně tak pan Gabal nemůže prokázat zasahování do našich voleb, ani fixlování ruských voleb a o sestřelení MH-17 ani nemluvě, protože veškerá vina Ruska je jen na úrovni nedoložených důkazů, na bázi domněnek a neopodstatněných, účelových  obvinění.

2. Německo musí začít používat páku Nord Stream II. a Rusům ukázat, že se musí také jako civilizovaný dodavatel plynu chovat.
* Německo, není tak hloupé, jak chytrý je pan Gabal. Od Nord Streamu II neustoupí, protože ruský plyn jednak potřebuje vzhledem k omezení či odstavení svých jaderných elektráren, do projektu vložilo velké investice, nemá zájem na omezení vzájemně výhodných obchodních styků (navzdory.EU vůči Rusku vyhlášeným sankcím ). V této souvislosti by si měl pan Gabal zjistit, kdo vyrábí elektřinu a dodává plyn do jeho domácnosti a pokud zjistí, že elektřina pochází z ruského reaktoru v Dukovanech a Temelíně, plyn s Ruska, co udělá? Buďto se měl napojit na elektrickou síť v USA  a plyn si nechat dovážet třeba ze Saudské Arábie, pokud si ovšem při tomto zjištění, že používá základní energie od svého nejvíce nenáviděného státu, alias nepřítele, nehodí „mašli“! Je také otázka, o co civilizovanější jsou např. Ukrajinci, kteří nejenže z ruského plynovodu odebírali plyn „za pět prstů“ (tj. kradli), ale ani ten, co odebírali oficiálně, řádně neplatili. To byl také důvod, proč Rusko ukončilo transit plynu na Západ přes Ukrajinu, pane Gabale!

3. Všechny unijní země by měly takový krok podmínit přítomností svých velvyslanců pokud ne přerušením diplomatických styků.
* Škoda, že pan Gabal nesedí jako europoslanec v EP, mohl by tam radit členům unijních zemí, jak účinně postupovat proti Rusku, resp. jim doporučit vyhostit ruské diplomaty ze svých (unijních) zemí! Určitě by mu za tyto rady poděkovali a snad i byli vděčni!

4 . Pražskou ruskou ambasádu je třeba poslat domů celou a stáhnout naše diplomaty z Moskvy.
* Je otázka, zda by nebylo lepším řešením, pane Gabale, ruskou ambasásdu vyhodit do vzduchu a diplomaty postřílet a naše diplomaty z Moskvy stáhnout dřív, než by je oni také postříleli!

5. NATO nebo sousední alianční země by měly pomoci ukrajinské armádě alespoň výzbrojí, informacemi a vědomím, že Ukrajina se vzdala jaderných zbraní s příslibem mezinárodní garance svých hranic. Ukrajinci musí cítit naši solidaritu a podporu.
* Tady pan Gabal uhodil hřebík na hlavičku.Ona totiž ubohá Ukrajina sice ještě nemá dostatek amerických, anglických a bůhví jakých zbraní, přesto už dělá přípravy na válku s Ruskem, které podle slov některých ukrajinských politiků, včetně prezidenta, totálně zničí! Takže by bylo dobré   za peníze, co pan ministr obrany Metnar tak usilovně požaduje vrátit do rozpočtu MO, nakoupit zbraně a vše potřebné a tak pomoci Ukrajině zničit Rusko! Pana Gabala pak ustanovit do funkce hlavního zpravodajce pro Ukrajinu. Tím dosáhneme toho, že Ukrajinci budou navždy ctít naši nefalšovanou solidaritu a podporu!

6. V případě použití vojenské síly Ruskem si Moskva neškrtne v naší ekonomice, natož energetice.
*  Ano, i zde je nutné dát panu Gabalovi plně zapravdu, neboť pokud Rusko použije vojenské síly (za předpokladu, že bude samo napadeno), pak si Moskva opravdu v naší ekonomice ani neškrtne a v energetice tím tuplem. Ona totiž v takovém případě žádná české ekonomika či energetika už nebude existovat, pane Gabale! Myslím, že „proč“ nebude existovat, důvody jistě znáte!

7. Je třeba začít aktivní komunikaci a politiku do ruského domácího vývoje a podporovat personální změnu v Kremlu.
* Samozřejmě,  že nikdo nemůže jinému  zakázat komunikaci o čemkoliv, ale projednávat v českých vrcholných státních orgánech personální změnu Kremlu, to může vyslovit jen poblouzněný pan Gabal! Protože ruskou politiku dělá skutečně Kreml, tak o její změnu se pokoušejí Spojené státy už léta! Viděl jste nějakou změnu, pane Gabale? Ostatně,máte-li tu odvahu, zkuste tu změnu navrhnout, ještě lepší udělat sám, místo toho přiblblého žvanění!

8. Miloš Zeman i Václav Klaus a další exponenti Putinova režimu ponesou za agresivní válku explicitní odpovědnost, protože Putina v jeho agresivitě a necivilizovaných asijských manýrách podporovali zejména vůči Ukrajině, okupovanému Krymu.
* Pan Gabal k oběma jmenovaným by měl ještě připojit Pepu Vyskoče, Anču Nadrženou a Ďuro Tosipiše, protože ti všichni  (a řádově miliony dalších) souhlasili z anexí Krymu! Konstatování, že  prezident Putin má, či dokonce uplatňuje nějaké agresiviní a necivilizované asijské manýry vůči Ukrajině a Krymu, je hodno návštěvy pana Gabala u doktora Chcholouška!

9. KSČM jejíž poslanci opakovaně navštěvovali kriminální doněcký režim a okupovaná území jsou za vývoj směřující k vojenské invazi spoluodpovědní.
* Pan  Gabal ve své rusofobní rétorice je natolik dezorientovaný a poblouzněný, že při sebevětší snaze používat silná slova a klást důraz na některé aspekty rusko-ukrajinského problému se vyjadřuje nejen úchylně despoticky, ale natolik pejorativně, že jeho názor má charakter psychicky chorého člověka. Chybí mu totiž jakákoliv sebereflexe a potřebné ovládání emocí.

10. Zcela kriminální je pozice Okamury, LePenové a dalších evropských (rakouských, italských) extremistických politiků, podezřelých či usvědčených z přijímání volebních peněz od Ruska. Takové chování je vědomá vlastizrada. A mělo by být vyšetřeno jako protiústavní až k zákazu těchto stran.
* Opět jsme u problému, jak chce pan Gabal dokazovat, že pozice Okamury a Le Penové je zcela „kriminální“ a že jsou extremisté, kteří jsou za a) podezřelí, za b) usvědčení z přijímání peněz od Ruska! Tato silná, lživá slova pana Gabala, že jmenovaní jsou podezřelí nebo usvědčení jsou natolik validní jako (s nadsázkou)  tvrzení, že pan Gabal je podezřelý či dokonce usvědčený, že je fašista! O tom, zda je nebo není může rozhodnout jenom soud na základě nezpochybnitelných a usvědčujících důkazů.
    


Pan Ivan Gabal je, vzhledem k svému členství v KDU-ČSL, zcela jistě věřící člověk. Vzhledem k tomu, jak bezostyšně lže, pomlouvá, osočuje, obviňuje atd., jako věřící páchá jeden velký hřích za druhým. Pravda, on se může ze svých hříchů vyzpovídat, ale těm, kterým ty „jeho hříchy“ jsou přičítány, těm ta křivda zůstane. Jakkoliv  by se neměla politika směšovat s náboženským cítěním a vyznáním, tak to již z logiky věci není možné. To by v takovém případě nesměla politická strana KDU-ČSL v parlamentu vůbec existovat. Nicméně stalo se a proto by bylo vhodnéi od členů KDU-ČSL také vyžadovat, aby jako věřící respektovali ustanovení Bible, tedy Desatero, které by je mělo usměrňovat v jejich jednání a vyjadřování. Poznamenávám, že to není jen případ pana Gabala, který dnes už není poslancem, ale týká se to věřících (zda-li) poslanců KDU-ČSL, kteří rovněž často používají stejnou nebo podobnou rétoriku, jako pan Gabal. Zda mají nějaké výčitky svědomí, je věc jich samotných, vůči osočeným, stejně jako vůči veřejnosti, kterým jsou takové lživé dezinformace  určeny, je to ze strany pana Gabala fanatické, nenávistné s psychopatické jednání, za které by měl nést politickou a občanskou odpovědnost! Jinak platí, že svými názory se pan Gabal nejen ztrapňuje, ale totálně diskredituje v postavení zdravě myslícího a soudného člověka! Ostatně, to platí stejnou měrou na celou KDU-ČSL.

Jiří  Baťa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%